Consiliul Județean Cluj a dotat Institutul Oncologic „Prof. Dr. Ion Chiricuță” din Cluj-Napoca cu noi echipamente medicale de ultimă generație. Este vorba despre 13 fotolii pentru chimioterapie, care au fost deja livrate unității sanitare.
Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj: „Pentru noi, ca autorități, este important să fim receptivi la nevoile tuturor spitalelor clujene întrucât ne dorim ca pacienții să beneficieze de servicii medicale la standarde înalte. Vom continua să investim în infrastructura spitalicească pentru a susține personalul medical să crească în mod continuu calitatea actului medical.”
În valoare totală de 170.170 de lei, dotările au fost achiziționate din resursele special alocate în acest scop de forul administrativ județean, din bugetul propriu al instituției.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției, companiei sau agenției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația BizPLUS.ro, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe bizplus.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie „Leon Daniello”, unitate sanitară aflată în subordinea Consiliului Județean Cluj, a obținut avizul Ministerului Sănătății pentru suplimentarea liniilor de gardă aprobate cu o linie de gardă continuă în specialitatea Anestezie și […]
Specialiștii Centrului de oncologie OncoHelp au realizat un studiu în premieră. Pe parcursul a 13 ani, au analizat cazurile în care s-a dezvoltat un al doilea neoplasm la femei, după ce au fost inițial diagnosticate […]
Radiologia intervențională (RI) reprezintă o ramură medicală modernă, ce combină expertiza în imagistica medicală cu proceduri minim invazive ghidate de imagini. La Ovidius Clinical Hospital, specialiștii în radiologie intervențională sunt experți în interpretarea tuturor formelor […]
Be the first to comment