![292618153_407811201392788_4218265343158355055_n](https://i0.wp.com/www.drnews.ro/wp-content/uploads/2022/07/292618153_407811201392788_4218265343158355055_n.jpg?resize=678%2C381&ssl=1)
Reprezentanți ai Ministerului Sănătății și ai Băncii Mondiale au realizat o vizită la Spitalul Clinic Județean “Pius Brânzeu” din Timișoara pentru a verifica stadiul proiectului ce vizează relocarea mai multor secții ale unității sanitare și construcția Centrului de mari arși.
Proiectul Ministerului Sănătății de la spitalul timișorean este finanțat printr-un împrumut de la Banca Mondială si are ca obiectiv principal realizarea unei clădiri noi în care să funcționeze integrat mai multe compartimente și secții medicale: UPU-SMURD; Centrul de Arși, compus din 17 paturi; secție ATI cu 27 paturi; bloc operator cu 25 de săli de operație.
În prezent, proiectul se află în etapa de desfășurare a licitației pentru execuția lucrărilor de construcție, după care urmează finalizarea evaluării ofertelor recepționate în cadrul licitației, semnarea contractului pentru execuția lucrărilor și demararea construcției propriu-zise.
Be the first to comment