![aparat grafie digitala cu fixare pe tavan cu detector digital wireless UPU Copii 3](https://i0.wp.com/www.drnews.ro/wp-content/uploads/2022/12/aparat-grafie-digitala-cu-fixare-pe-tavan-cu-detector-digital-wireless-UPU-Copii-3.jpg?resize=678%2C381&ssl=1)
Consiliul Județean Cluj a recepționat un nou echipament medical de înaltă tehnologie care a fost deja livrat și instalat în cadrul Spitalului Clinic de Urgență pentru Copii din Cluj-Napoca.
Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj: „Investițiile noastre în sănătate continuă! Noua aparatură va aduce beneficii pentru echipa medicală și pentru micuții pacienți, contribuind la identificarea rapidă a problemelor de sănătate a copiilor și tratarea acestora în condiții optime.”
Unitatea sanitară aflată în subordinea forului administrativ județean a primit un aparat de grafie digitală cu fixare pe tavan cu detector digital wireless. Valoarea acestuia este de 838.000 de lei, la care se adaugă T.V.A.
Echipamentul medical a fost cumpărat în cadrul proiectului cu finanțare europeană câștigat de forul administrativ județean și care vizează dotarea Unității de Primire a Urgențelor din cadrul Spitalului pentru Copii din Cluj.
Be the first to comment